Turnaj mladších žáků 15.2 2009 v Okříškách

Dne 15.února 2009

jsme sehráli turnaj na halovém turnaji v Okříškách....

Naše „A“ mužstvo obsadilo 1.místo a naše „B“ mužstvo 4.místo

Na turnaj mladších žáků do Okříšek jsme přijeli s 2 mužstvy a to TJ Destrukce Jaroměřice „A“,TJ Destrukce Jaroměřice „B“. Jako první zápas sehrálo naše A mužstvo proti celku FK Rudíkov. Už od prvních minut bylo vidět kdo má na hřišti převahu. Hned po špatné rozehře zachytl přihrávku Zbyněk Nedvědický a v pozici sám na brankáře se nemýlil 1:0. Po 3 min. si naši obránci vyměnili míč, který nakopli za obranu soupeře dravý Michal Svoboda ve skluzu překonal hostujícího brankáře a zvýšil náskok na 2:0. Po zmatku před bránou hráčů Rudíkova se nejlépe zorientoval už jednou jmenovaný Michal Svoboda zvýšil na 3:0. Po pěkné kombinaci Zbyně Nedvědického který obešel soupeře přichystal nádhernou nahrávku Havlovy, který se nemýlil 4:0. V rozhodnutém zápase přidal ještě jednu branku Laďa Havel a upravil tak výsledek na konečných 5:0.

Poté přišlo na řadu B mužstvo, který čekal neznámí soupeř TJ Vladislav. Zápas začal velmi opatrně na obou stranách. Žádný tým nechtěl udělat první chybu. První větší šanci měli hosté tu ale perfektně chytil Lukáš Skucius. Potom nastala chyba Vladislavy, kde špatně odkopl balon obránce přímo na nohu Ondřeje Slatinského, který se s ničím nerozmýšlel a vstřelil 1 branku utkání. (Nejhezčí gól turnaje „anglická“) Výsledek už jsme udrželi do konce zápasu a vyhrály 1:0.

Hned poté šel hrát A tým s jedním z favoritů turnaje a to FŠ Třebíč B. Zápas začal opatrně na obou stranách hrál se pěkný fotbal s plno šancemi na obou stranách. Jako první šla do vedení Třebíč po špatné domluvě obrany kterou třebíčský hráč využil a prohrávali jsme 1:0. Po obdržené branky jsme měly hned navrch. Zatlačili jsme soupeře na jeho půlku, naše snaha dát gól vyšla v 9 minutě, kdy Václav Fiala zachytil rozehrávku obránců Třebíče a zavěsil do dolního rohu 1:1. Třebíč nám přestávala zvládat naše tempo, které jsme v 13 minutě využili, když se uvolnil Lada Havel a střelou k tyči překonal brankáře 2:1. Třebíč se stále nemohla na plno usadit na naší polovině hřiště. Po pěkné přihrávce Zbyně Nedvědického se dostal do protiútoku Laďa Havel který se řítil sám na brankáře, ale po brutální faulu, který byl oceněn jen žlutou kartou si na bránu nevystřelil. Poslední minuty zápasu se dohrávali spíše ve středu pole a tak jsme si tedy zajistili vedení 2:1.

Po pauze 3 zápasů šlo hrát opět B mužstvo s mužstvem TJ Kouty. Zápas byl velice vyrovnaný, ale chyby rozhodli o naší porážce 2:0.

Poté A tým jasným vítězem skupiny šel hrát poslední zápas skupiny s Třebelovicemi, kde už o nic nešlo a tak jsme nechali některé unavené hráče odpočívat. Do zápasu jsme už nešli s takovým nasazením jako do těch předchozích dvou utkání. Výsledek podle toho taky vipadá. Jako první šli do vedení hosté když skákavý míč trefil do tyče a do brány. S tím nic náš gólman dělat nemohl. Po střele Josefa Stejskala golman vyrazil na roh. Josef sám roh zahrál, když Václav Novotný (golman) došel až za půlku soupeře kde dostal nahrávku z rohu a z voleje trefil míč, který skončil až v brance. Další závar před naší brankou skončil bohužel taky gólem. Hned po rozehře Zbyněk Nedvědický se rozběhl s míčem a napřáhl svou pravačku a vyrovnal na 2:2 takový výsledek vydržel až do konce zápasu.

Poslední zápas B týmu ve skupině jsme sehráli s Třebíči A, abychom mohli postoupit museli jsme vyhrát a upevnit si tak 2 místo v tabulce. Zápas jsme začali velice dobře, když už ve 4 minutě skóroval Ondřej Slatinsky 1:0. To ale netrvalo dlouho, po kombinaci a úniku obránce až před naší bránu, tvrdou střelou překonal našeho brankáře 1:1. Bojovalo se hlavně ve středu pole o každý míč. Ve 14 minutě vyslal tvrdou střelu David Šabatka, která propadla golmanovy až do brány, ještě v posledních 10 sekundách nastřelil Ondřej Slatisnký s přímého kopu z půlky hřiště spojnici branky.

Výhra nad Třebíčí zajistila B Týmu postup z 2 místa v tabulce. Na řadu přišlo tedy semifinále, kde se bohužel střetli naše mužstva TJ Destrukce Jaroměřice n/R A a TJ Destrukce Jaroměřice B. Zápas začal hned gólem, který vstřelil Zbyněk Nedvědický a poslal A tým od vedení 1:0. Mužstvo B týmu moc velkých šancí nemělo, ale po střele Davida Šabatky jen zazvonila tyč. Po vybojovaném míči na své půlce nahrál Pepa Stejskal Zbyňovi Nedvědickému, který dal svou druhou branku v zápase 2:0. Po samostatné akci kdy vzal míč Pepa Stejskal u své brány a prokličkoval se až k bráně B týmu a svou tvrdou střelou nedal golmanovy šanci 3:0. Zápas už se jen dohrával a moc akcí do konce zápasu už vidět nebylo. Výsledek tedy skončil 3:0 pro A tým.

B tým teda šel hrát o 3-4 místo se soupeřem Třebíči B, která překvapivě vypadla s týmem TJ Sokol Kouty. Zápas byl skoro jednostraný  až na pár menších šancí našeho B týmu kdy jsme dokázali Třebíči pěkně zatopit. Bylo vidět, že náš tým byl už unavený, po těžkých zápasech ve skupině.

Tým „A“ šel hrát finále, proti překvapivému finalistovi TJ Sokolu Kouty. Zápas byl velmi napínavý, máš tým neproměnil hodně šancí, nastřelil pár břeven, tyčí, ale nepodařilo se nám skórovat. Celý zápas jsme hráli na půlce soupeře, soupeř si vystřelil jednou za celý zápas na bránu, střelu bez problémů chytil náš brankář Vašek Novotný. Zápas skončil 0:0, tak o vítězi rozhodovali penalty. První penaltu kopal soupeř, brankář Vašek Novotný ji nádherným zákrokem zlikvidoval. Přišli jsme na řadu mi, míč si postavil Václav Novotný a nemýlil se 0:1. Soupeř kopal a brankář ji zase zlikvidoval, přišli jsme na řadu my, a míč si postavil Zbyňek Nedvědický. Penalta mu nesedla a střelil ji doprostřed brány, kde stál brankář. Opět šel kopat soupeř a Václav penaltu zase chytil, tak jsme vyhráli.

Nejlepší hráč „A“ týmu byl Zbyňek Nedvědický, Nejlepší hráč „B“ týmu by Ondřej Slatinský.

Do nejlepších pěti hráčů turnaje se dostali hned tři naši hráči a to Václav Novotný, Josef Stejskal a Zbyněk Nedvědický.

Sestavy:     TJJaroměřice n/R „A“ – Novotný, Stejskal, Nevědický, Havel, M. Svoboda, Molcar, V. Fiala

TJJaroměřice n/R „B“ – Skucius, Frühauf, Diblík, Šabatka, Jaroš, Slatinský, L. Fiala